Mitoloji ve Sanat

Heidi Taillefer çalışmalarında romantizm ve bilimkurgu kadar popüler figüratif  resim , sürrealizm, çağdaş gerçekçilik ve mitolojinin bir orijinal yaratıcısı konumunda.

Max Ernst ve Girogio DeChirico gibi 20. yüzyıl sürrealistleride. Farklı dönem ve kültürler boyunca  insanlık mitolojiye  borçlandığını düşünür ve  sonsuz sorunları mitolojideki tanrıların gidereceğine inanırdı  Dünyada ilerlemenin yavaşlamasının da en büyük sebeplerindendir mitoloji kavramı. Yeni bir paradigma ufukta hatta yakın tezgahlarda , insan olmanın ne demek olduğunu yeniden tanımlanmasını vaat  ediyor. Onun yapıtlarında ise  ilkel insan özü evlenmek için çalışır vaziyette

Zengin bir ailede büyüyen sanatçı küçük yaşlarından itibaren resim yapmaya başlar.Hayatı boyunca yaptığı seyehatlerse ona bir ilham kaynağı olmuş.

Daha önce çeşitli ticari şirketlerlede görev almış.

Eserlerinde ilkel benlik ve teknolojiyi bir araya getirmesi gerçeküstücülüğünü,sürrealizme olan merak ve ilgisini öne çıkartmakta.Daha çok bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi görünen eserlerin verdiği dünyevi mesajlar var aslında içerisinde.İçinde felsefe,mitoloji,fizik,mühendislik gibi bilimleri de barındırıyor aynı zamanda.

 

tumblr_na8sgqNgaz1rdgexeo1_1280

tumblr_na8sgqNgaz1rdgexeo2_1280

tumblr_na8sgqNgaz1rdgexeo5_1280

tumblr_na8sgqNgaz1rdgexeo6_1280

tumblr_na8sgqNgaz1rdgexeo7_1280

tumblr_na8sgqNgaz1rdgexeo10_1280

tumblr_na8t98R39f1rdgexeo1_1280

The following two tabs change content below.
Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi

Latest posts by Ebubekir Ağbaba (see all)

Tags from the story
, , , ,

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir