Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın

Günah Şehri bir filmini izleyenleri tatmin etmeyecek bir yapıt olduğunu düşünüyorum filmin çünkü serinin ilk filminde Tarantino’nun zekasını ve filme olan dokunuşlarını görebiliyorduk.Robert Rodriguez devam filminde bu sinerjiyi yakalayamamış gibi geliyor bana malesef ilk film daha aksiyon dolu çapraz kurgunun çok fazla kullanıldığı bir filmdi.Bunlarda Tarantino’nun zekasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Film yine sıradışı yine harika bir renklendirme yapılmış ancak bana göre ilk filme göre sönük kalmış fark yaratamamış bir film.

 

Uğruna Öldürülecek Kadın

Günah Şehri’nin zifiri karanlık gecelerinden birinde Dwight McCarty ile karşılaşırız. Dwight işleri nasıl berbat ettiğini düşürken ‘hayat’ adını verdiği gri ve hissiz cehennemden kaçıp sıfırdan başlayabilmek için her şeye hazır gibidir. Bilmediği şey ise pek yakında tek aşkı Ava’nın çıkıp gelecek olmasıdır… Zamanında kalbini fazlasıyla kıran güzeller güzeli Ava, sonrasında cani milyarder Damien Lord ile evlenmiş, şimdiyse kocasından ve koruması Manute’dan kurtulmak için Dwight’ın yardımına muhtaç kalmıştır. Dwight belalarla dolu bu şehirde kimseye güvenmemesi gerektiğini unutur ve Ava’ya yardım etmek için kendini tehlikeli bir oyunun ortasına atar. Bu esnada şehrin diğer köşelerinde de karanlık yeniden uyanışa geçmiştir…

Frank Miller’ın grafik romanından sinemaya uyarlanarak büyük sükse yaratan Sin City’nin yıllardır merakla beklenen devam filmi sonunda izleyiciyle buluşuyor. Frank Miller’ın senaryosunu yazdığı ve Robert Rodriguez’le birlikte yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Josh Brolin, Eva Green, Jessica Alba, Mickey Rourke, Bruce Willis ve Joseph Gordon-Levitt gibi isimler bulunuyor.

The following two tabs change content below.
Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi

Latest posts by Ebubekir Ağbaba (see all)

Tags from the story
, ,

3 Comments

  • Uğruna ölünecek kadını biliyorduk ama uğruna öldürülecek kadını yeni öğrendik. Tarantino imzası olanlar hit film oluyor bunda o yok ama anlatıma bakılırsa izlenmesi gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir