En İyi Tasarımcı Adonis Durado

 

p 6,7 PLADNA.indd

 

Adonis Durado‘ya günümüzde ki en iyi sayfa tasarımcısı desek herhalde abartmış olmayız.Kendisi Umman Times,Al Shabiba gibi gazeteleri çıkartmakta Muscat Press ve Publishing House için tasarım direktörü olarak çalışıyor ayrıca tabi National Geographic gibi dergilerle için de tasarımlar yapıyor.+1T gazete tasarım günleri için konuşma yapan Adonis Durado konuşması boyunca iyi bir içerik iyi bir tasarımla birleşmelidir mesajını vermeye çalıştı konuşması boyunca.

Konferanstan Notlar:

Tasarımlar için en önemli şey Baktığınız zaman bu sayfa sizin dikkatinizi çekiyor mu?, bu sayfa sizi heyecanlandırıyor mu?, bu sayfa sizi okumaya sevk ediyor mu? diye bakmalısınız.

 

“Bir tasarımcı olarak içerik kraldır. Ben ilk olarak hikayeyi okurum içerik çok önemlidir. İçeriği iyi bir şekilde anlamazsanız doğru bir tasarım yapamazsınız. İşte beni diğer tasarımcılardan ayıran budur.

 

Adonis duradonun konuşmasının herkesin ufkunu açtığını söylemek gerek en azından benim için böyle oldu tasarımla uğraşan herkesin Adonis Durado’yu bilmesi ve iyi okuması gerekir diye düşünüyorum.

 

Society For News Design Derneği’nin yönetici müdürü Stephen Komives Adonis Duradoya 1 kutu kadar sertifika verdi yaklaşık 120 adet sertifika her yıl  SND tasarım alanında 700 civarında ödül dağıtıyor ve büyük çoğunluğunu Adonis Durado almış.

 

 

Örnekler:

1-jabal-roses-750x659 24LR1549 1360684413 AthletestoWatchEnglish   BCEVARIVEISCmxmphS005155_20140611_MXGFN0A001 familiareal HEALTHANDBEAUTYnewfinal   ABC: D7-INFORMACION-PAGINA10 [PRIMERA -12 ] ... 30/08/09 RamadanOlympicFinal SawaoKato thursdaymar14NEWf

 

The following two tabs change content below.
Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi

Latest posts by Ebubekir Ağbaba (see all)

ETİKETLER

5 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir