“Cesaretiniz Var mı”

1 Ekim Çarşamba günü Bumerang Deneyim Günleri kapsamında “Cesaretiniz Var mı” isimli etkinliğe katıldım.Etkinlik Forum İstanbul Turkuazoo’da gerçekleştirildi.Turkuazoo sadece bir akvaryum değil aynı zamanda bir rehabilitasyon merkezi özelliğide taşıyor.Ellerinde çeşitli yerlerinden yaralanmış kaplumbağalar mevcut ve sağlıklarını yerine getirmek için de epey uğraşıyor Turkuazoo ekibi de.

 

IMG_5303

 

 

Ayrıca Turkuazoo 10 bini aşkın canlıya da ev sahipliği yapıyor burada.Avrupa’nın en uzun akrilik sualtı tünellerinden biri olma özeliği taşıyor aynı zamanda akvaryum. Panoramik gözlem salonu çok zekice düşünülmüş insanı içine alan bir yapısı var.Canlılar için herşey düşünülmüş.

 

Dalış yapılmadan önce kısa bir Teorik Brifing verildi

  • Regülatörden nefes alma,
  • Kulak eşitleme,
  • Uygun palet vurma,
  • Sualtı işaretleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

1-IMG_7440

 

IMG_5129

Tabi bizi en çok endişelendiren dalış yaptığımızda burun buruna geleceğimiz köpek balıklarıydı.İlk dalış deneyimimi de burada yaşadım ancak korku ve heyecan yaşamadım bunun en büyük nedenlerinden biri de bizimle beraber dalan dalgıçlardı inanılmaz bir güven veriyorlar insana.Dalış 30 dk kadar sürüyor ama size 2 dk gibi geliyor tek sıkıntı da buydu herhalde insan orada daha uzun süre kalıp etrafını gözlemlemek istiyor.3 farklı ekibe ayrıldık öncelikle daha sonra dalgıç kıyafetlerimiz verildi tüpler,paletler,gözlük tam teçhizat dalış ekibinin yardımıyla dalışı gerçekleştirdik benim için çok sıradışı ve adrenalin yüklü bir deneyim oldu.

 

IMG_5277

 

 

Tabi bu deneyimin en güzel yönü de bloggerlar ile tanışma fırsatı oldu benim için çok fazla şey öğrendim diyebilirim kendilerinden.

 

Bu güzel etkinlikte emeği geçen Hürriyet Bumerang‘tan Hilal Meriç ve Ahmet Erten‘e, Turkuazoo Firmasına dalgıç ekibine çok teşekkürler.

 

The following two tabs change content below.
Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi

Latest posts by Ebubekir Ağbaba (see all)

7 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir